Navigation Menu+

10,13, a może 17 cali – laptopa o jakiej przekątnej wybrać?

Posted on 15 września 2017 by in Ciekawostki | 0 comments

notebook-405755_1280

W sprzedaży dostępnych jest tysiące różnych modeli laptopów. Większość z nich to urządzenia uniwersalne, które sprawdzają się znakomicie w codziennym użytkowaniu. Co jednak z resztą? Jaki laptop najlepiej sprawdzi się jako narzędzie biznesowe, a jaki wspomoże naukę, a który z kolei będzie najlepszym rozwiązaniem do użytku domowego? Szukając odpowiedzi na te pytania pod uwagę należy brać kilka parametrów. My skupimy się natomiast na przekątnej ekranu.

Laptopy 10-calowe

blogging-336376_1280

Urządzenia tego typu są stosunkowo nowe na rynku laptopów. Są niewiele większe niż niektóre tablety, jednak zapewniają znacznie większy komfort pracy. To szczególnie mobilne modele laptopów, ponieważ zmieszczą się nawet do kobiecej torebki czy męskiej aktówki. 10-calówki świetnie sprawdzą się w podróży lub jako urządzenia uzupełniające do laptopów stacjonarnych używanych w biurze lub w domu. Cechują się one bowiem długim czasem pracy baterii, jak np. acer aspire one. Jeśli takie urządzenie będzie dla ciebie za małe, 13-calowe laptopy będą lepszymi odpowiednikami dla najmniejszych komputerów przenośnych.

Laptopy 14 i 15 calowe

turntable-1337986_1280

Komputery o przekątnej ekranu liczącej 14 lub 15 cali tworzą na najliczniejszy segment laptopów. To właśnie z tej grupy wywodzą się tzw. laptopy uniwersalne, które mogą służyć do użytku domowego, czyli przeglądania stron internetowych i multimediów. Są one wprawdzie mniej mobilne, niż ich mniejsze odpowiedniki, jednak to właśnie laptopy 14 i 15-calowe są najbardziej polecane do stosowania jako urządzenia biznesowe. Wyróżnia je co prawda większa waga i rozmiar, jednak są wydajne oraz zapewniają dużą powierzchnię roboczą.

Laptopy 17-calowe

apple-1284085_1280

To zdecydowanie propozycja dla osób, które szukają komputera do pracy w biurze lub w domu. Powierzchnia robocza zapewnia komfort użytkowania, a duży ekran gwarantuje dobry podgląd wyświetlanego obrazu. Niestety w parze z dużym rozmiarem idzie też waga i tego typu laptopy nie najlepiej sprawdzają się jako sprzęt mobilny. Będą one także idealną propozycją nawet dla tak wymagających użytkowników, jakimi są gracze, ponieważ 17-calówki dają możliwość rozbudowy podzespołów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>