Navigation Menu+

5 ozdób świątecznych, bez których Boże Narodzenie traci klimat

Posted on 21 listopada 2013 by in Ciekawostki | 0 comments

4212988164_838ac76ed3

Boże Narodzenie zbliża się nie ubłaganie. Czekają na nie dzieci, rodzice i dziadkowie- jest to najbardziej rodzinne święto w całym roku kalendarzowym. Zazwyczaj witamy je suto zastawionym stołem oraz pysznymi, tradycyjnymi potrawami, ale warto też pamiętać o odpowiednim wystroju domu. Pomysłów na świąteczne aranżacje znajdziemy mnóstwo. Dominuje kolor czerwony, złoty, zielony, fioletowy bądź biały. Sklepowe półki już uginają się od ciężaru bombek, łańcuchów, światełek i innych gadżetów- z roku na rok coraz bardziej wymyślnych.

3069440894_1576c9471e_m

Święta Bożego narodzenia to magiczny okres w roku, warto pamiętać, że wszelkiego rodzaju dekoracje jakimi przyozdobimy nasz dom mają za zadanie wprowadzić niezwykły, gwiazdkowy i pełen miłości nastrój.  Przygotowaliśmy listę pięciu podstawowych ozdób świątecznych bez których czar i magia Bożego Narodzenia pryska.

Podstawowym  elementem wystroju domu w tym czasie jest oczywiście choinka. Modne stało się utrzymanie jej w jednobarwnej kolorystyce. Zatem jeżeli decydujemy się na bombki w kolorze złotym, łańcuchy, światełka i inne dodatki również powinny być w tej samej tonacji. Ostatnio też wzorem naszych sąsiadów z zachodu lubujemy się w ozdobach ze słomy, prawdziwych orzechach czy sztucznych jabłkach.

Oprócz choinki w naszych przytulnych czterech kątach musi znaleźć się również stroik bożonarodzeniowy. Ten tradycyjny z czterema świecami, symbolizującymi cztery tygodnie adwentu  wykonany powinien być z gałązek jodły bądź świerku. Możemy jednak zakupić stroiki –mniej typowe- na przykład zrobione z jemioły.

Istotnym elementem świątecznego designu jest tzw. gwiazda betlejemska inaczej poinsecja. Wielu z nas nie potrafi wyobrazić sobie Bożego Narodzenia bez tej rośliny. Z roku na rok staje się coraz to bardziej popularna. Warto wiedzieć, że kwitnie w okresie kiedy dzień jest najkrótszy.

Oczywiście najważn320434528_07167a115diejszą z atrakcji bożonarodzeniowych jest postać  Świętego Mikołaja. Bez niego trudno byłoby nam wyobrazić sobie nie tylko święta, ale sam grudzień. Jego postać wykorzystywana jest prawie na każdym elemencie związanym z gwiazdką: bombki, ozdoby, świeczki, lampki.

Na koniec został nam zacny renifer, członek zaprzęgu Świętego Mikołaja. To on pomaga dostarczać prezenty dzieciom na całym świecie. Rudolf z czerwonym nosem czyli ten najbardziej znany z całej świty Mikołaja, również króluje wśród wielobarwnych ozdób. Ostatnio wyjątkowo sprawdza się jako ozdoba świetlna w ogrodach i na balkonach.

Reasumując bez Mikołaja, Choinki, Stroików świątecznych, Renifera Rudolfa oraz Gwiazdy betlejemskiej Boże Narodzenie to już nie te same święta. Od lat przyzwyczajani jesteśmy do obecności tych elementów, każdy z nich -warto wspomnieć- ma wyjątkową symbolikę, bez względu na to czy mamy dziesięć, trzydzieści czy pięćdziesiąt lat.

 

 

 

 

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>