Navigation Menu+

5 urządzeń, dzięki którym twoja kuchnia będzie jeszcze zdrowsza

Posted on 11 kwietnia 2017 by in Ciekawostki | 0 comments

soup-1006694_1280

Zastanawiasz się, jak przygotować zdrowe i smaczne posiłki? Wciąż nie wiesz, jak ograniczyć spożycie niekorzystnych dla zdrowia składników? Jeśli chcesz sprawić, aby twoja kuchnia stała się nie tylko smaczna, ale też zdrowa, sprawdź jakie urządzenia mogą ci w tym pomóc.

Nowoczesna i zdrowa kuchnia to nie tylko tradycyjne garnki czy patelnie. Obecnie producenci sprzętów agd proponują wszystkim domowym szefom kuchni szeroki wybór urządzeń, dzięki którym można szybko i przede wszystkim zdrowo przygotować smaczny posiłek. Oto kilka z nich.

Parowar

olive-oil-1412361_1280 (1)

W procesie gotowania warzywa i mięso tracą znaczną część składników odżywczych. Szacuje się, że w przypadku warzyw gotowanych tradycyjną metodą, tracą one aż 70% witamin. Dlatego właśnie znacznie zdrowszym rozwiązaniem jest gotowanie na parze – przygotowane w ten sposób warzywa, ryby czy mięso będą bogatsze w korzystne dla zdrowia składniki odżywcze.

Blender

Twoje dzieci nie chcą jeść zalecanej dziennej dawki owoców i warzyw? Jeśli nie wiesz jak przemycić do diety swoich pociech zdrowe składniki, kup blender. Za jego pomocą przygotujesz bowiem wyśmienite koktajle, które twoje dzieci z pewnością pokochają. Blendery ręczne i kielichowe znajdziesz na http://www.euro.com.pl/cms/sklep-raven.bhtml

Waga kuchenna

egg-943413_1280

W przepisach na zdrowe i dietetyczne potrawy bardzo często ilość składników jest wyrażana w dekagamach, dlatego aby przygotować wartościowy posiłek zgodny z recepturą, konieczne jest posiadanie wagi kuchennej.

Wyciskarka do soków

Gotowe soki dostępne na półkach sklepowych, nawet te reklamowane jako szczególnie zdrowe, są wzbogacane o konserwanty czy regulatory smaku. Dlatego doskonałą alternatywą dla nich będą zdrowe soki bogate w witaminy, które przygotujesz samodzielnie w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w wyciskarkę do soków, która rozdrobni warzywa i owoce, a następnie wyciśnie z nich smaczny i zdrowy sok.

Grill elektryczny

abstract-1238248_1280

Uwielbiasz grillowana kiełbasę, karkówkę lub warzywa? Smakołyki przygotowywane na tradycyjnym grillu niestety dobrze smakują, jednak mają znacznie gorszy wpływ na nasze zdrowie – w przypalonym mięsie, zwłaszcza wołowinie, mogą znajdować się substancje rakotwórcze. Ponadto grillowane w tradycyjny sposób dania są bardzo kaloryczne. Lepszym rozwiązaniem jest grill elektryczny, który jest wyposażony w specjalna tackę, która napełnia się wodą. To właśnie do niej trafia tłuszcz wytopiony z mięsa, dzięki czemu nie podlega on spalaniu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
5 urządzeń, dzięki którym twoja kuchnia będzie jeszcze zdrowsza, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>