Navigation Menu+

Jaką prostownicę do włosów najlepiej wybrać?

Posted on 2 lutego 2016 by in Ciekawostki, Porady, Uroda | 0 comments

beauty-15932_1920

Prostownica jest jednym z najpopularniejszych urządzeń do stylizacji włosów. Chętnie sięgają po nią nie tylko kobiety z kręconymi lub falowanymi włosami, ale także te z niesfornymi lub trudnymi do wygładzenia kosmykami. Jaką prostownicę warto kupić?

Najważniejsze parametry, na które przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu, to rodzaj płytek, moc urządzenia oraz dodatkowe funkcje, w jakie została wyposażona prostownica.

Rodzaje płytek w prostownicach

Bardzo dużym powodzeniem cieszą się głównie prostownice z płytkami ceramicznymi. Płytki ceramiczne równomiernie się nagrzewają, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia włosów, a ponadto gwarantują dobre wygładzenie kosmyków.

Płytki tytanowe są zazwyczaj stosowane przez profesjonalistów. Idealnie sprawdzają się nawet przy grubych i mocno skręconych pasmach włosów.

Prostownice z płytkami pokrytymi diamentową powłoką są stosunkową nowością. Efekt prostowania jest bardzo podobny do wcześniej wymienionych urządzeń, niemniej tego rodzaju płytka jest znacznie mniej podatna na uszkodzenia i zarysowania.

Na sklepowych półkach możemy jeszcze znaleźć modele z płytkami teflonowymi. Choć kuszą zdecydowanie niższą ceną, nie cieszą się już dużym zainteresowaniem. Malejąca popularność tego modelu jest spowodowana przede wszystkim nierównomiernym nagrzewaniem się płytek, co zwiększa ryzyko uszkodzenia włosów.

Jaka powinna być moc prostownicy?

Prostownice do włosów najczęściej mają moc wynoszącą od 25 do 170 W. Im jest ona wyższa, tym szybciej, lepiej i bezpieczniej wyprostujemy nasze kosmyki.

Standardowo prostownice nagrzewają się do temperatury od 100 do 230 stopni Celsjusza. Cienkie, delikatne włosy powinny być prostowane w temperaturze do 150 stopni Celsjusza, natomiast grubsze – nawet do 230 stopni Celsjusza.

Co warto dodać, nowoczesne modele prostownic, oferowane przez niemal każdy AGD market, zazwyczaj posiadają funkcję regulacji temperatury.

Dodatkowe parametry i funkcje prostownic

Kupując prostownicę najlepiej wybrać model wyposażony w automatyczny wyłącznik, co podnosi bezpieczeństwo stosowania urządzenia. Warto, by sprzęt posiadał także wyświetlacz LCD lub LED pokazujący temperaturę prostowania.

Świetną, często pożądaną funkcją jest również jonizacja. W takich urządzeniach w trakcie prostowania wytwarzane są jony ujemne, które zamykają łuski włosów. W efekcie kosmyki są gładsze i nie elektryzują się.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>