Navigation Menu+

Liebherr i walka z marnowaniem żywności

Posted on 27 listopada 2013 by in Ciekawostki | 0 comments

lodowka

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak w ogromnych ilościach marnuje się jedzenie. Bardzo dobrze pokazane jest to na przykładzie Niemiec, gdzie każdego roku wyrzucanych jest aż 11 milionów ton (!) żywności. Można to zobrazować jako 9000 km droga, na której ustawione są jeden za drugim tiry – każdy z 20 tonami żywności.

Nie jest to jednak najgorsze. Przerażające jest to, że według prognoz, liczba wyrzucanych śmieci w postaci jedzenia w ciągu najbliższych 6 lat zwiększy się o ponad 40 procent!

Jak reagujemy? W celu zmniejszenia marnowanej żywności wydawane są specjalne regulacje prawne przez EU. Ale nie tylko. Do walki z tym problemem stają również firmy, w tym Liebheer – znany z produkcji  maszyn budowlanych oraz wysokiej jakości artykułów AGD (głównie chłodziarek i zamrażarek).

Jak wygląda postawa Liebherra? Firma robi przede wszystkim to, co potrafi najlepiej. Mowa oczywiście o dostarczeniu do konsumentów jak najbardziej funkcjonalnych lodówek. W produktach Liebherra wykorzystywana jest bowiem innowacyjna technologia BioFresh. BioFresh gwarantuje wysoką wilgotność powietrza, a zarazem umożliwia dostosowywanie poziomu wilgotności do docelowej grupy produktów. Ma to miejsce w szufladach DrySafe oraz HydroSafe. O prawidłową temperaturę dbają czujniki z nieprzecietną dokładnością pomiaru –  umieszczone są one w komorach BioFresh oraz w części lodówkowej.

Jaki jest tego efekt? Dzięki utrzymywaniu żywności w temperaturze nieco powyżej 0°C, można je przechowywać nawet 3 razy dłużej! Oznacza to 3 razy  dłuższy czas na spożycie produktów.

Gratulujemy firmie Liebherr.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>