Navigation Menu+

Na co zwrócić uwagę wybierając kino domowe?

Posted on 29 września 2017 by in Ciekawostki | 0 comments

library-849797_1280

Chcesz poczuć się w swoim własnym salonie jak w prawdziwej sali kinowej? Sprawdź zatem na co zwrócić uwagę wybierając zestaw urządzeń, które złożą się na twoje kino domowe. Dzięki temu będziesz mógł odpowiednio dobrać cały zestaw, który pozwoli ci cieszyć się znakomitą jakością dźwięku i obrazu bez wychodzenia z domu.

Na zestaw kina domowego składa się zazwyczaj odtwarzacz DVD lub Blu-ray, amplituner oraz głośniki. Uzupełnieniem kompletu jest oczywiście telewizor lub projektor multimedialny.

Głośniki

tv-2565306_1280

Najlepszym rozwiązaniem, które zapewni znakomitą jakość dźwięku, jest zestaw kina domowego wyposażony w 5 głośników. W takim układzie 3 kolumny powinny być ustawione naprzeciw miejsca, w którym będziesz siedzieć podczas oglądania, 2 z kolei należy ustawić z tyłu. Dzięki temu dźwięk będzie się równomiernie rozchodził i otaczał cię. Natomiast jeśli pomieszczenie, w którym ustawisz kino domowe będzie naprawdę duże, warto zdecydować się na zestaw liczący 7 głośników, co zapewni jeszcze lepszą jakość dźwięku. Dodatkowo w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest kino domowe bezprzewodowe, które pozwala uniknąć plątaniny kabli pomiędzy poszczególnymi jednostkami systemu.

Amplituner

Ten element zestawu kina domowego odpowiada za przekształcenie dźwięku i jest to w zasadzie wzmacniacz i tuner w jednym. Moc amplitunera powinna zgadzać się z mocą głośników, a liczba jego kanałów musi odpowiadać liczbie głośników.

Telewizor

room-2559790_1280

Wszystkie wspomniane wcześniej komponenty kina domowego nie miałyby większego sensu, gdybyś nie miał dobrej jakości telewizora lub projektora. W przypadku tradycyjnego odbiornika najlepiej jest postawić na maksymalnie duży ekran, który będzie odpowiadał swoją wielkością odległości, w jakiej będziesz się od niego znajdował w trakcie oglądania. Niezależnie od tego, na jaką technologię telewizora się zdecydujesz warto, aby miał on duże kąty patrzenia oraz szerokoformatowy ekran.

Pamiętaj także, że na jakość rozrywki w domowym kinie bardzo duży wpływ ma również aranżacja pomieszczenia, w którym będziesz oglądał filmy lub seriale. Dlatego zadbaj o odpowiednie zaciemnienie – zasłony z grubego materiału, rolety zewnętrzne lub klasyczne rolety wewnętrzne powinny zapewnić ci komfort.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>