Navigation Menu+

O czym pamiętać urządzając pokój do słuchania muzyki?

Posted on 28 czerwca 2017 by in Ciekawostki | 0 comments

turntable-1337986_1280

Kształt pomieszczenia, jego akustyka czy rozmieszczenie głośników – na jakość muzyki odtwarzanej w domowym zaciszu wpływ ma wiele czynników. Jeśli chcesz zaaranżować komfortowy pokój odsłuchowy w swoim mieszkaniu, sprawdź o czym powinieneś się kierować w tej kwestii.

Muzyka to pasja wielu osób. Słuchanie ulubionych utworów to nie tylko dobra recepta na interesujące spędzenie czasu wolnego, ale też skuteczny sposób na relaks. Dlatego jeśli muzyka w twoim życiu również jest bardzo ważna, spraw aby jej słuchanie w domowym zaciszu było szczególnie przyjemnym doświadczeniem. W tym celu zadbaj o odpowiednie wykończenie pokoju, w którym będziesz odtwarzał ulubione kawałki. Dzięki temu oraz wiedząc jak dobrze wybrać odtwarzacz muzyki, zaaranżujesz sobie komfortowy pokój muzyczny, w którym poczujesz się jak na najlepszym koncercie.

Wybór pomieszczenia

musician-349790_1280

Naturalnie mało kto może pozwolić sobie na wydzielenie osobnego pomieszczenia, które będzie pełniło funkcję pokoju muzycznego. Najczęściej wybór pada na salon bądź sypialnię. Zanim jednak podejmiesz decyzję, sprawdź wymiary pokoju. Należy unikać pomieszczeń kwadratowych oraz zbyt przestronnych, ponieważ w takich wnętrzach fale dźwiękowe ulegają rozproszeniu co przekłada się na jakość odtwarzanego dźwięku.

Akustyka i wyciszenie

Odgłosy dochodzące z innych mieszkań mogą skutecznie popsuć nawet najlepszą muzyczną ucztę. Dlatego jeśli chcesz zaaranżować pokój muzyczny z prawdziwego zdarzenia, warto zadbać o wyciszenie ścian. W tym celu możesz zastosować np. specjalne panele, które umieścisz w narożnikach ścian. Ponadto dobrym sposobem na poprawę akustyki wnętrza jest wykonanie sufitu podwieszanego – dzięki niemu odgłosy z wyższych pięter będą znacznie mniej słyszalne.

Rozmieszczenie kolumn

guitar-985033_1280

Bardzo ważnym elementem jest także odpowiednie rozmieszczenie kolumn. Częstym błędem jest umieszczanie ich w narożnikach pomieszczenia, ponieważ zbiegające się pod kątem prostym ściany ograniczą rozchodzenie się fal dźwiękowych. W rogu można natomiast ulokować subwoofer, co pozwoli na optymalne wykorzystanie energii urządzenia. Kolumny powinny znajdować się w symetrycznym położeniu względem siebie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>