Navigation Menu+

Ekologiczne naczynia z otrąb pszennych

Posted on 17 maja 2012 by in Nowości | 1 comment

naczynia-z-otreb

Na łamach serwisu eko-polska.pl często opisywane są różne aspekty wykorzystania postaw ekologicznych w życiu codziennym . Świadomość ochrony środowiska jest coraz większa, nie tylko z powodu zmian zachodzących w przyrodzie, ale także z czerpania z niej prawdziwych i naturalnych bogactw, które wykorzystujemy na co dzień.

Otręby pszenne – kto ich nie zna, bogate w wysoką zawartość błonnika, posiadają wiele cennych witamin oraz soli mineralnych takich jak cynk , selen, chrom będące bardzo ważnym składnikiem pokarmowym każdej diety.

Otręby to produkt, który powstaje w przemiału ziaren zbóż najczęściej z pszenicy i owsa. Z każdego wykonanego finalnego produktu, które konsumujemy, powstaje wiele elementów nie nadających się do spożycia.

jednrazowe talerzeJest sposób, aby takie produkty w tym przypadku otręby pszenne można było wykorzystać ponownie. Firma Biotrem jako jedyna w Polsce jest producentem biodegradowalnych i jednorazowych naczyń z otrąb pszennych konsumpcyjnych. Otręby, które są wykorzystywane do produkcji naczyń Biotrem są ubocznym produktem w procesie pozyskiwania cennej mąki, nie wymagają dodatkowego przetworzenia, co jest bardzo ważne w kontekście oszczędności energii produkcyjnej. Dzięki wieloletnim badaniom nad procesem powstawania naczyń z otrąb, pozwoliło to na wypracowanie takiej technologii, która zapewnia produkty najwyższej jakości, posiadającej atest PZH oraz podlegający prawnej ochronie patentowej.

Oferta naczyń skierowana jest przede wszystkim do sektora gastronomii jak i klientów indywidulanych. Koncepcja powstania naczyń Biotrem począwszy od pozyskania surowca a skończywszy na procesie utylizacji, została zaprojektowana w taki sposób, aby stworzyć produkt, który w każdym jego aspekcie jest kompletnie nieinwazyjny z naszym ekosystemem. Naczynia są najwyższej jakości, zapewniające zarówno walory estetyczne, jak i praktyczne, naturalnie pachną a po podaniu gorących dań nie parzą rąk.

To jest także budowanie naszej nowej świadomości na takie eko- wyroby, które w 100 % są naturalne nie generujące zwiększenia odpadów komunalnych, gdyż w naturalny sposób wracają do ekosystemu (ulegające całkowitej biodegradacji) nie powodując żadnych uszczerbków dla środowiska, a po wyrzuceniu stanowią naturalny kompost jak i pokarm dla zwierząt.

Jest to bardzo ciekawa oferta nie tylko dla obiektów turystycznych i gastronomicznych, ale także instytucji promujących aktywny wypoczynek takich jak między innymi nowo budowanych Eko-Marin na Mazurach. Taki talerz naturalnie biodegradowalny pasuje świetnie do środowiska żeglarskiego. Podczas rejsu nie trzeba go myć, wyrzucać do kosza w przeciwieństwie do innych naczyń jednorazowych nie ugina się pod ciężarem i nie parzy rąk. Wystarczy po spożyciu posiłku wyrzucić do wody a stanie się on naturalnym pokarmem dla środowiska wodnego.

Dlaczego warto używać naczynia Biotrem?
– Naczynia Biotrem są w 100 % naturalne, a otręby to naturalny produkt uboczny w procesie tworzenia mąki
– Stosowanie naczyń Biotrem nie zagraża naturalnemu środowisku
– Proces produkcji Biotrem jest całkowicie zgodny z proekologicznymi kanonami
– Dzięki naczyniom Biotrem oszczędzamy wodę – jest to nowoczesna świadomość
– Biotrem jest alternatywą zarówno dla tradycyjnych, plastikowych jak i papierowych naczyń
– Naczynia Biotrem po użyciu idealnie nadają się do kompostowania lub można ich użyć jako pokarm dla zwierząt
– Naczynia Biotrem ulegają całkowitej biodegradacji i w sposób naturalny wracają do ekosystemu
– Podane na naczyniach Biotrem gorące posiłki nie parzą rąk, a naczynia nie uginają się

naczynia biodegradowalne

Źródło: Redakcja Eko-polska.pl , fot. www.biotrem.pl, 05.2012 r.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (2 votes cast)
Ekologiczne naczynia z otrąb pszennych, 4.5 out of 5 based on 2 ratings

1 Comment

  1. Pomysł świetny, ciekawy jestem ile może kosztować takie naczynie. Zawsze lepiej takie coś wziąć na grilla i potem można zostawić zwierzętom otręby 😀

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>