Navigation Menu+

Koniec ze sprzątaniem – wyręczy Cię iRobot!

Posted on 15 listopada 2012 by in Nowości | 4 comments

irobot-roomba

irobotMasz dość ciągłego odkurzania i mycia podłóg – zajęć, w których nikt z domowników nie chce Ci pomóc? Bez obaw, teraz pomocnika możesz sobie kupić! Firma iRobot w swojej ofercie posiada roboty myjące, odkurzające i czyszczące. To inteligentne urządzenia, które można zaprogramować, by samodzielnie wysprzątały nasze podłogi. cy warto zainwestować w takie urządzenie?

Amerykańska firma iRobot Corporation powstała już w 1990 roku. Jej założyciele chcieli zbudować robot, które pomagałyby ludziom w codziennych obowiązkach. Trzeba przyznać, że im się to nawet udało. Dziś iRobot Corporation jest światowym pionierem i liderem w dziedzinie robotyki. Co znajdziemy w ich ofercie?

Najpopularniejsze są w tej chwili iRoboty Roomba, które są urządzeniami odkurzającymi. Do wyboru mamy wiele różnych modeli. Te iRoboty wykorzystują technologię z robotów, które zostały stworzone, by ratować życie na terenach dotkniętych katastrofami naturalnymi i konfliktami militarnymi. Roombę wprowadzono na rynek w 2002 roku i od tego czasu cały czas jest udoskonalana. Jest to urządzenie zupełnie niezależne. Możemy zaprogramować robota, ustalić mu harmonogram działania i zadań i podziwiać, jak sam sprząta i odkurza nasze dywany i posadzki. Ten iRobot poradzi sobie z każdym rodzajem podłóg.

irobot roomba

Obok słynnej Roomby, która jest urządzeniem odkurzającym, mamy także roboty myjące, czyli Scoobę. Ten iRobot działa na czterech poziomach: zasysa, myje, szoruje i zbiera wodę z podłogi dając rewelacyjny efekt czystych i lśniących powierzchni. Powierzchnia jest myta do 5 razy by zapewnić czystość podłogi. Firma poszerzyła swoją ofertę o iRobota Scoobę stosunkowo niedawno. W Polsce te urządzenia są dostępne od czerwca tego roku. Trzeba dodać, że jest to jedyny taki robot na rynku, który zupełnie samodzielnie myje podłogi. Sam oblicza czas i intensywność zmywania. Nie spadnie ze schodów ani innych uskoków. Można mu też ograniczyć w bardzo łatwy sposób powierzchnię, którą ma się zająć. Jest to nawet lepsze rozwiązanie niż tradycyjny mop, którego używa y na co dzień. Scooba używa każdorazowo tylko czystej wody, brudną zasysa do osobnego, specjalnego zbiornika. Dodatkowo robot zabija domowe bakterie. Sprząta efektywnie i… efektownie. Pracuje, że aż miło popatrzeć.

Jakie jeszcze zalety ma iRobot Scooba?

  • Czyści wszelkiego rodzaju podłogi twarde: panele, posadzki kamienne, podłogi drewniane, terakotę, wykładzinę PCV,
  • używa technologii iAdapt Responsive Cleaning – jest to specjalny system nawigacji, który zapewnia pokrycie 98% powierzchni,
  • wyposażony jest w czujniki, dzięki którym nie wjeżdża na powierzchnie, nie nadające się do mycia (np. dywany), ani nie spada ze schodów i innych podwyższeń,
  • może korzystać z „wirtualnych ścian”, które ograniczają jego pole mycia,
  • do mycia używają specjalnego, dedykowanego detergentu.

irobot scooba

Roboty myjące i odkurzające zostały stworzone z myślą o człowieku, aby pomóc mu i wyręczyć go w codziennych czynnościach wykonywanych w domu. Zamiast samodzielnie sprzątać, możemy zaprogramować to sprytne urządzenia i cieszyć się wolnym czasem. Czego chcieć więcej?

źródło grafik: www.irobot.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

4 Comments

    • I dind’t know where to find this info then kaboom it was here.

  1. Ciekawe urządzenie, zastanawiam czy się przyjmie w naszym kraju. Chętnie bym przetestowała takiego robota, jak poradzi sobie w domu z moją podłogą. W ogóle, sprawia on wrażenie bardzo małego urządzenia w porównaniu np.do odkurzacza, więc fajnie, że nie zajmuje dużo miejsca w szafie. Pomysł bardzo fajny, bo nie przepadam za odkurzaniem i chętnie bym kupiła takiego pomocnika, ale pewnie jego cena w porównaniu do zwykłego odkurzacza jest dość znaczna.

  2. Chciałabym mieć taki odkurzacz, ale ceny są wciąż za drogie…

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>