Navigation Menu+

Jaki kupić odkurzacz do domu?

Posted on 26 października 2015 by in Odkurzacze | 0 comments

3

Jeszcze kilkanaście lat temu do pozbycia się kurzu i śmieci z podłóg czy dywanu nasze babcie używały miotły i szufelki. Obecnie mało kto wyobraża sobie sprzątnie bez porządnego odkurzacza. Na rynku AGD pojawiło się kilkadziesiąt modeli odkurzaczy różnych firm, zarówno polskich jak i zagranicznych. Niektóre modele umożliwiają czyszczenie podłóg na mokro, inne nawilżają powietrze podczas sprzątania. Zobacz, czym kierować się przy wyborze najlepszego odkurzacza.

Rodzaj odkurzacza

Aby wybrać sprzęt spełniający Twoje wymagania, warto zastanowić się nad jego rodzajem. Możesz wybierać pomiędzy odkurzaczami tradycyjnymi, bezworkowymi, parowymi, piorącymi czy przemysłowymi. Wybór określonego rodzaju warto uzależnić od oczekiwanych przez Ciebie funkcji, jakie chcesz aby spełniał. Do zastosowania domowego bez przeszkód sprawdzą się odkurzacze workowe lub piorące.

Odkurzacze workowe

Najpopularniejsze i najtańsze odkurzacze znajdują się w co drugim domu. Wyróżniają się prostotą obsługi i stosunkowo niską ceną zakupu. Do niektórych modeli pasują worki papierowe, do innych wielokrotnego użytku. Po zapełnieniu worka, wymienia się go na kolejny lub opróżnia. Te odkurzacze nie zapewniają jednak skutecznego sposobu na pochłanianie kurzu, roztoczy czy alergenów.

Odkurzacze bezworkowe

Jeśli w szczególności zależy Ci na tym, aby Twój odkurzacz pochłaniał kurz, pył i roztocza, a poza tym wyróżniał się prostotą obsługi, zainwestuj w odkurzacz bezworkowy. Tego typu odkurzacze nie mają one zamontowanego worka, a zanieczyszczenia trafiają do plastikowego pojemnika. Odkurzacz opiera się na systemie cyklonowym, którego zadaniem jest odwirowanie brudu z powietrza. Odkurzacz ceniony jest przez właścicieli domowych zwierząt, ponieważ dobrze usuwa sierść z podłogi czy dywanu. Największą wadą odkurzacza jest konieczność każdorazowego oczyszczenia komory po sprzątaniu.

Odkurzacz z filtrem wodnym

Idealnym rozwiązaniem dla alergików jest zakup odkurzacza z filtrem wodnym. Zasysa on powietrze do rurki z wodą. Zamoczone zanieczyszczenia oddzielają się od powietrza, które są zatrzymywane przez specjalny filtr. Odkurzacze z filtrem wodnym gwarantują funkcję prania wykładzin i dywanów, a także czyszczenia tapicerek. Porównaj ofertę różnych modeli odkurzaczy Electrolux znajdziesz tutaj.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>