Navigation Menu+

Gotowanie bez barier – niezbędne akcesoria

Posted on 27 maja 2014 by in Porady | 0 comments

mikser

Prawdziwi amatorzy gotowania z pewnością znają tę sytuację, gdy w ręce wpada świetny przepis, ale brak odpowiedniego sprzętu niweluje nasze plany na jego wypróbowanie. Przedstawiamy więc poniżej sprzęty, które stanowią kuchenny niezbędnik każdego, dla kogo gotowanie jest pasją i przyjemnością.

Na zdrowie!

To, co niezbędne jest do serwowania pysznych napojów to bez wątpienia ekspres do kawy. Każdy miłośnik tego trunku powinien dysponować tego typu urządzeniem, by wykorzystać je nie tylko na własne potrzeby, ale i na potrzeby swoich gości. Przyda się więc również młynek do kawy. Niezbędny będzie też elektryczny czajnik i sokowirówka, dzięki której zdrowe soki będziemy mieć na wyciągnięcie ręki. Dla amatorów zdrowego żywienia wartościowym urządzeniem będzie wyciskarka.

Smacznego!

Aby urozmaicić codzienne posiłki, ale także przygotować wyjątkowe potrawy na szczególne dni, warto zainwestować w kilka sprzętów małego ADG. Niezastąpione z pewnością okażą się sandwicz i toster, które wykorzystamy do przyrządzania śniadań, obiadów lub kolacji. Do przyrządzenia wielu smakołyków posłuży frytownica, a gofrownica umożliwi przygotowanie wybornego deseru. Warto zainwestować także w parowar czy wypiekacz do chleba.

małe AGD

Inne niezbędne sprzęty

Ten, kto w kuchni spędza wiele czasu, z pewnością nie obędzie się bez tak podstawowego urządzenia, jakim jest mikser. Warto również posiadać poręczny blender, który wykorzystamy zarówno do szybkiego wykonania koktajlu truskawkowego, jak i ciasta naleśnikowego. Maszynka do mielenia – żaden sernik czy farsz na pierogi nie obędzie się bez dobrze zmielonych składników. We właściwym czasie z pewnością praktyczna okaże się suszarka do grzybów oraz owoców, dzięki której przechowamy do zimy nasze zbiory. W sezonie letnim z pewnością będziemy korzystać z maszyny do lodów bądź kostkarki do lodu.

Pamiętajmy też, że w każdej kuchni, zwłaszcza tej często eksploatowanej, niezbędne będą patelnie rożnych rozmiarów, garnki, sztućce, deski do krojenia i waga. A wszystkie wymienione przedmioty, a także wiele innych akcesoriów niezbędnych w kuchni znajdziecie tutaj: http://www.euro.com.pl/do-kuchni.bhtml.

Photo credit: John-Morgan / Foter / (CC BY 2.0)

Photo credit: touring_fishman / Foter /(CC BY-NC-SA 2.0)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>