Navigation Menu+

Jak efektywnie sprzątać mieszkanie? Poznaj 3 wskazówki

Posted on 31 marca 2016 by in Odkurzacze, Porady | 0 comments

vacuum-cleaner-268161_960_720

Przyjście wiosny to czas zmian. Chowamy grube płaszcze, ciężkie swetry i czapki. Kozaczki zamieniamy na wygodne trampki. Jednak pochowanie zimowej odzieży to nie wszystko. Warto po zimowej stagnacji odświeżyć wnętrze, gruntownie je czyszcząc. Jak to zrobić, by nie stracić na sprzątnie całego tygodnia i nie zmęczyć się? Przedstawiamy 3 cenne wskazówki! Sprawdź, jak sprzątać mieszkanie!

Walka z kurzem

Walka z kurzem to jak syzyfowa praca, Ty czyścisz, a kurz powraca. O ile przetarcie stolika kawowego jest szybkie, o tyle sprzątnie półek przeładowanych kosmetykami w łazience już jest bardziej czasochłonne. Jak to zrobić, by za każdym razem nie musieć najpierw ściągać wszystkich kosmetyków. Sprawdzą się wiklinowe koszyczki, w których schowasz kosmetyki i wszystkie inne przybory. Teraz wystarczy tylko podnieść koszyczek, przejechać szmatką i gotowe!

Trzepanie dywanów

Dywan w salonie przez zimę zebrał sporą ilość kurzu oraz zanieczyszczeń, które wbiły się głęboko w jego strukturę. Najlepszym rozwiązaniem byłoby porządne trzepanie dywanu. Jednak jest to czynność czasochłonna, a do tego wymaga użycia dużej siły. Rozwiązaniem będzie odkurzacz wielofunkcyjny z możliwością prania. Dzięki niemu będziesz mógł szybko wyczyścić dywan lub wykładzinę bez wynoszenia jej z domu. Wybierając urządzenie warto zwrócić uwagę na dobór końcówek, które sprawią, że będziesz mógł zebrać błoto czy rozlaną wodę. Na tej stronie znajdziesz ciekawe modele.

Okruszki, włosy oraz niewielkie zabrudzenia

Często włosy oraz okruszki ciężko precyzyjnie zebrać, tak by kanapa czy łózko było czyste. Tutaj można wykorzystać samoprzylepną rolkę do odzieży. Perfekcyjnie zbierze zabrudzenia, pozostawiając gładką oraz czystą powierzchnię.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>