Navigation Menu+

Jak radzić sobie z wilgocią w domu?

Posted on 6 maja 2016 by in Porady | 0 comments

wilgoć w mieszkaniu

Wiemy, że wilgoć może wywoływać szereg uciążliwych w zwalczaniu problemów. Nieestetyczne ślady na ścianach, sufitach i podłodze, spowodowane występowaniem pleśni i grzybów mogą nas skutecznie przytłaczać. Niewielu z nas jednak wie, że są one również szkodliwe dla naszego zdrowia.

Jeśli wilgoć występuje w naszym mieszkaniu czy domu, często czuć ją również na naszych włosach czy ubraniach. To problem, który może dotyczyć jedynie jednego pomieszczenia, ale także całego budynku. Są jednak sposoby, które nie pomagają jedynie doraźnie i nie zwalczają jedynie symptomów.

Co możemy zrobić?

Często ślady, które tworzy grzyb i pleśń są widoczne i jednoznacznie możemy je rozpoznać. Sięgamy wtedy po środki zwalczające tego rodzaju wykwity. Mogą one szybko zniknąć, ale czy na pewno pozbyliśmy się problemu?

Wilgoć w naszym domu może wynikać z różnych czynników:

­– kiepska wentylacja

– wadliwie wykonana izolacja budynku

– brak drenażu wokół budynku

– wilgoć technologiczna

– powodzie i zalania

– wysoki poziom wód gruntowych

– nieszczelne przekrycia dachowe

Powinniśmy dowiedzieć się, gdzie jest źródło wilgoci i to je zlikwidować. Często niestety wiąże się to z zaawansowanymi remontami i przebudową. Jeśli jednak wilgoć dotyczy pomieszczeń, które były niedawno zalane czy są ciągle narażone na występowanie pary wodnej, nie mają czy nie mogą mieć lepszej wentylacji możemy poradzić sobie, dzięki osuszaczom powietrza, które regulują i mierzą poziom wody w atmosferze. Taki sprzęt możemy znaleźć na przykład tutaj: http://www.euro.com.pl/osuszacze-powietrza.bhtml. Należy pamiętać, że przebywanie w pokojach, które zostały już zaatakowane przez grzyby i pleśń jest bardzo niezdrowe i możesz szkodliwie wpływać na stan naszego zdrowia.

Osuszacze mogą się przydać do piwnic, suszarni, naszych domowych kuchni i łazienek, a także przestrzeni usługowych – na przykład do basenów krytych, salonów spa, pubów i klubów umiejscowionych pod ziemią, w zakładach przemysłowych oraz podczas remontów i budowania.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>