Navigation Menu+

Jaki zestaw noży kuchennych wybrać?

Posted on 28 lutego 2014 by in Porady | 0 comments

Victorinox-5.1183.51.

Porządny nóż to jeden z najważniejszych elementów każdej kuchni. Dzięki niemu prace kuchenne idą spranie i efektywnie, a czas spędzony w kuchni zostaje wykorzystany optymalnie. Bardzo często ma miejsce sytuacja, w której wiele osób dopiero po zakupie dobrego noża widzi ogromną różnicę i swobodę w przygotowywaniu dań. Chcecie ją poczuć? Dobrze trafiliście. Dziś radzimy Wam, na jakie noże warto obecnie zwrócić uwagę. Gotowi? Do dzieła.

Fiskars Edge
Pierwszy komplet noży jest dziełem marki Fiskars, o której ostatnio słychać coraz częściej. Jest to jedna z przodujących marek w dziedzinie narzędzi ręcznych oraz artykułów codziennego użytku. Nie tylko na rynku polskim, ale również na światowym. Dobrze się zaczyna, prawda? Przejdźmy zatem do jej produktów. Wyróżniającym się kompletem noży jest 5-produktowa linia Fiskars Edge. Linia ta zawiera noże, które wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dzięki takiemu wykonaniu, ostrość noży cechuje się niemałą trwałością,  a same produkty, prostym utrzymaniem w czystości. Zestaw zawiera 5 noży. Są to kolejno – nóż do skrobania, nóż do pomidorów, nóż do chleba, nóż szefa kuchni oraz nóż do porcjowania mięsa i ryb oraz siekania warzyw. Każdy z nich posiada ergonomiczną rękojeść pozwalającą na wygodne i bezpieczne manewrowanie przy przyrządzaniu każdej potrawy. Warto zaznaczyć, że noże te w całości cechują się wyjątkową elegancją doskonale komponując się z pozostałymi elementami kuchennymi.

fiskars-edge

Gerlach 991
Alternatywą dla noży  Fiskars są noże polskiej marki Gerlach – Gerlach 991. Podobnie, jak w przypadku linii Fiskars Edge, jest to zestaw pięciu wysokiej jakości noży, które doskonale odnajdą się w każdej kuchni. Godne uwagi jest to, że narzędzia te zostały wykonane z egzotycznego drewna Pakka, co sprawia, że będą służyć w kuchni przez naprawdę długie lata. Ich ostrza z kolei to najlepszej jakości stal nierdzewna molibdenowo- wanadowa 1.4116. Wśród produktów znajdziemy: nóż szefa kuchni, nóż do chleba, 2 rodzaje noży kuchennych oraz nóż do jarzyn. Całość tworzy niezbędnik każdego prawdziwego konesera klasyki.

Gerlach 991

Victorinox 5.1183.51
Trzecia a zarazem ostatnia propozycja znakomitych noży leży „w rękach” 130-letniej marki Victorinox. DokładnieJ mowa o narzędziach Victorinox 5.1183.51. To zestaw 5 noży, które cechują się sporą wytrzymałością i wysokiej jakości ostrzami. Co więcej, zakończone są czarną polipropylenową rączką. Co zawiera zestaw? Otóż znajdziemy w nim nóż do obierania 8 cm (5.0603), nóż do pomidorów i kiełbasy 11 cm (5.0833),  nóż do mięsa z wąskim ostrzem długości 12 cm (5.1803.12), nóż do mięsa z wąskim ostrzem długości 18 cm (5.1803.18) oraz nóż do chleba   z ostrzem o długości 18 cm (5.1633.18). Warto tutaj zaznaczyć, że kolekcję tych eleganckich noży można myć w zmywarce.

Victorinox 5.1183.51.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.5/5 (2 votes cast)
Jaki zestaw noży kuchennych wybrać?, 3.5 out of 5 based on 2 ratings

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>