Navigation Menu+

Suszarka do włosów – jak ją umiejętnie wybrać

Posted on 19 września 2014 by in Porady, Uroda | 0 comments

suszarka do włosów

Suszarka do włosów to niezastąpione urządzenie, dzięki któremu możemy szybko przygotować się do wyjścia z domu. Jej użycie skraca czas wysychania włosów do minimum, dzięki czemu już po kilku minutach od wyjścia spod prysznica możemy wyjść na dwór bez obawy o przeziębienie. Jak wybrać odpowiednią suszarkę?

Dlaczego jakość suszarki ma znaczenie

Suszarka jest urządzeniem, które z jednej strony przynosi wiele pożytku, z drugiej jednak – regularnie używane – może szkodzić włosom. Strumień ciepłego, często wręcz gorącego powietrza, którego działaniu systematycznie poddajemy włosy, może powodować ich przesuszenie, osłabienie, zniszczenie czy spalenie. Takie włosy tracą blask, elektryzują się i wyglądają nieestetycznie. O ile nie jesteśmy w stanie ograniczyć korzystania z suszarki, o tyle mamy wpływ na to, jakim modelem będziemy się posługiwać . Oto praktyczne wskazówki, które pozwolą zachować zdrowe włosy nawet wtedy, jeżeli narażone są one na częste działanie wysokich temperatur

Rodzaje suszarek

Dostępne modele suszarek możemy podzielić na trzy kategorie: turystyczne, małe i duże. Pierwsze z nich są bardzo poręczne i zaprojektowane tak, by łatwo można było je schować i transportować. Małe również są niewielkie, pozwalają na szybkie wysuszenie włosów, a modele duże to suszarki cięższe i o większej mocy, umożlwiające regulację temperatury i siły nadmuchu. To, który typ wybierzemy, zależy od naszych potrzeb, a także rodzaju włosów. Na wyjazdy sprawdzi się model turystyczny ze składaną rączką, w etui. Mała sprawdzi się do szybkiego wysuszenia włosów krótkich i półdługich, a duża będzie najlepsza, gdy codziennie modelujemy lub układamy włosy (zwłaszcza długie).

suszarka z koncentratorem

Parametry

Jednym z najważniejszych wskaźników, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę, jest moc suszarki. Im większa, tym mocniejszy strumień powietrza i krótszy czas suszenia włosów. Największą mocą dysponują suszarki duże, najmniejszą – turystyczne i małe.

Kolejnym ważnym parametrem jest możliwość regulacji temperatury wydmuchiwanego powietrza. Niektóre suszarki w ogóle nie posiadają takiej funkcji, natomiast wśród modeli dużych znajdziemy nawet cztery poziomy jej ustawienia. Wysoka temperatura pozwoli na szybkie wysuszenie włosów, jednak częste jej używanie może im zaszkodzić. Temperaturę niższą wykorzystamy np. do modelowania lub jedynie podsuszania włosów, w przypadku włosów zniszczonych i delikatnych włosów dzieci.

Zwróćmy też uwagę na możliwość regulacji prędkości nadmuchu i obecność funkcji zimnego nadmuchu, którą wykorzystać można do modelowania i utrwalania fryzury. Zimne powietrze zamyka także łuskę włosów, czyniąc je gładkimi.

Podobny efekt daje funkcja jonizacji, dzięki której na włosach wyrównane zostają ładunki elektryczne, co w konsekwencji pozwala uniknąć ich plątania i elektryzowania się.

suszarka ze składaną rączką

Warto zwrócić także uwagę na dołączony do suszarki dyfuzor. Dzięki niemy uniesiemy włosy u nasady i dodamy im objętości. Dyfuzor jest także niezastąpiony, jeśli chodzi o suszenie włosów kręconych. Każda suszarka zawiera natomiast podstawową nasadkę – koncentrator, który idealnie nadaje się do modelowania włosów za pomocą okrągłej lub płaskiej szczotki.

Jeżeli więc korzystamy z suszarki na co dzień i wiele czasu poświęcamy stylizacji fryzury, warto zdecydować się na model duży zaopatrzony w dodatkowe funkcje, które służą ochronie włosów i ich pielęgnacji. Jeśli natomiast korzystamy z suszarki sporadycznie, nie ma potrzeby kupować modelu o najlepszych parametrach.

Photo credit: nengard / Foter / CC BY-NC-SA

Photo credit: craigemorsels / Foter / CC BY-ND

Photo credit: theogeo / Foter / CC BY

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>