Navigation Menu+

Domowe biuro – jakie urządzenia powinny się w nim znaleźć?

Posted on 20 sierpnia 2017 by in Pozostałe | 0 comments

apple-1284085_1280

Praca w trybie home office czy własna działalność to coraz popularniejsze formy zatrudnienia. Nic dziwnego, praca z domu pomimo wielu minusów, ma również bardzo wiele plusów. Zanim jednak zaczniesz zarabiać siedząc za biurkiem w swoim własnym mieszkaniu, musisz odpowiednio przygotować swoje miejsce pracy. Oto  kilka urządzeń, które staną się podstawą twojego domowego biura.

Laptop

blogging-336376_1280

Dobry laptop do podstawa. Dlaczego właśnie stawiamy na usadzenia przenośne, a nie na komputery stacjonarne? Laptopy coraz bardziej wyprzedzają swoje tradycyjne odpowiedniki – są nie tylko równie zaawansowane technologicznie, ale dodatkowo można je łatwo zabrać ze sobą na spotkanie i zabierają mniej miejsca na biurku.

Wybierając laptop biznesowy warto zwracać uwagę na modele, które posiadają m.in. dysk SSD oraz co najmniej 8 GB pamięci Ram, model 4G LTE oraz port dokowania.

Drukarka i skaner

plotter-2138990_1280

Pierwsze z tych urządzeń jest z pewnością nieodzowną częścią wyposażenia domowego biura. Bez drukarki nie wydrukujesz umów, czy protokołów zdania wykonanych przez ciebie zleceń. Jeszcze do niedawna szalenie popularne były urządzenia wielofunkcyjne, łączące w sobie funkcje drukarki i skanera. Obecnie nie musisz niepotrzebnie wydawać pieniędzy na skaner. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakup samej drukarki (która zajmie na biurku mniej miejsca) oraz zainstalowanie na smartfonie aplikacji skanera. Jak to działa? Wystarczy zrobić zdjęcie dokumentu, a program zamienia go na skan i zapisuje w formacie pdf. Bajecznie proste.

Dysk zewnętrzny

Urządzenie na czarną godzinę, które uratuje cię nie tylko wtedy, gdy okaże się, że na komputerze brakuje już miejsca do zapisu nowych danych. Dysk zewnętrzny jest szczególnie ważny w przypadku nagłej awarii sprzętu głównego – to właśnie na nim stworzysz kopie zapasowe wykonywanych projektów. Koszt zakupu takiego dysku to około 300 zł za 1 TB pamięci.

Co dodatkowo powinno znaleźć się w domowym biurze? Warto mieć zawsze przynajmniej jeden pojemny pendrive, przydatne mogą być również kable projekcyjne oraz kamera internetowa na wypadek przeprowadzenia telekonferencji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>