Navigation Menu+

Jak nie przepłacić za wózek dziecięcy?

Posted on 2 lutego 2015 by in Ciekawostki, Nowości, Porady, Pozostałe, Wózki dziecięce | 0 comments

kitten-316995_1280

Kupowanie wózka to konieczność, przed którą staje każdy rodzic i jest to nie rzadko sprzęt, na który wydamy najwięcej przy organizowaniu wyprawki dla malucha. Jest więc bardzo ważne, byśmy byli w stanie podjąć odpowiednią decyzję w kwestii wyboru „pojazdu” dla dziecka. Rynek obfituje w setki różnych rodzajów wózków, a każdy z nich jest przedstawiany jako ten najlepszy, dlatego trudno jest obiektywnie stwierdzić, który z nich będzie najlepszy tak, żeby nie przepłacić. Postanowiliśmy nieco Wam w tym pomóc pisząc ten krótki poradnik.

 

baby-163634_1280

Najważniejsze to research

Wiedza to podstawa. Musimy poznać „wroga”. Jak zrobić to sprawnie i nie tracąc zbyt wiele czasu? Gdzie szukać odpowiednich informacji?

Warto popytać znajomych, którzy już mają to za sobą – będą oni doskonałym źródłem wiedzy i pomogą zaoszczędzić Ci czas na samodzielnym zgłębianiu tematu. A temat jest obszerny. Internet jest także pełen artykułów, oczywiście mniej i bardziej przystępnych oraz mniej i bardziej obiektywnych, ale warto przejrzeć kilka i zebrać jakieś prawdy ogólne. W Internecie będą także przydatne fora, które zapewnią Ci dostęp do wielu opinii w jednym miejscu.

 

Na co najbardziej powinniśmy zwracać uwagę?

Na stosunek ceny do materiałów oraz funkcjonalności wózka. Poznajmy różne typy tych bryk dziecięcych, zwróćmy uwagę na ilość i wygląd kół, na rodzaj rączek (teleskopowe lub przegubowe), na to, czy wszystkie materiały pokrywające wózek da się zdjąć i wyprać, a także na jego sezonowość. Pamiętajmy, że bardzo ważna jest także wygoda jego używania. Jeśli nie chcemy, żeby nasz kręgosłup ucierpiał, wybierzmy taki wózek, który pomoże o niego dbać.

 

Nie podążajmy ślepo za modą

Nie dajmy się nabrać na wygląd – czasami samo to, że wózek jest śliczny albo „taki retro, jak tej aktorki!” wywinduje jego cenę w górę nawet o parę tysięcy złotych, po czym okaże się np., że nasza dzidzia zdecydowanie za szybko rośnie, by mieścić się w gondolę tej piękności. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo malucha jest ważniejsze niż wygląd wózka i często zdarza się, że tańsza prostota jest zwyczajnie lepsza.

 

Porównujmy

Warto zorientować się w cenach poszczególnych rodzajów wózków – a tych jest sporo. Możesz to zrobić dzięki takim stronom, jak np. ta. Pozwoli Ci to szybko przejrzeć ofertę rynkową – masz wszystkich producentów w jednym miejscu i możesz dopasowywać wyniki wyszukiwania do tego, co najbardziej Cię interesuje – ceny, marki, popularności bądź opinii. Dzięki temu nie zmarnujesz czasu na chodzenie po sklepach i zbieranie informacji od sprzedawców, które w łatwy sposób mogą być przez Ciebie zwyczajnie zapomniane lub ulec poważnej deformacji poprzez np. niekompetencję sprzedawcy, bądź jego chęć sprzedaży danego wózka (bo to np. da mu premię).

 

Sprawdźmy ofertę wózków używanych

Nie ma nic złego w kupowaniu ich z drugiej ręki. Niektórzy używają wózka głębokiego bardzo krótko – nawet tylko parę miesięcy, ponieważ dość szybko przekładają malucha do wózka spacerowego. Jeśli nie chcesz kupować jednego wózka o wielu funkcjach (takie mogą być naprawdę drogie), dobrym rozwiązaniem będzie odkupienie go.

mom-316927_1280

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Jak nie przepłacić za wózek dziecięcy?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>