Navigation Menu+

Jak się spakować na wakacje

Posted on 22 sierpnia 2016 by in Pozostałe | 0 comments

samsung galaxy s7

Pakując się na wakacje często stajemy przed dylematem, co ze sobą zabrać. Zwykle dbamy o niską wagę bagażu – musi odpowiadać wymogom linii lotniczych lub być po prostu lekki i wygodny do przenoszenia. Z czego zrezygnować, a co koniecznie zapakować?

Praktyczna kosmetyczka

Kosmetyki i środki higieny często dużo ważą i zabierają dużo miejsca w walizce czy plecaku. Aby obniżyć wagę kosmetyczki, zaopatrz się w mniejsze pojemniki i przelej do nich żel pod prysznic, szampon, odżywkę i inne specyfiki. Możesz również kupować podróżne wersje kosmetyków, na przykład lakiery do włosów i pianki do golenia można kupić w małych opakowaniach. Wybierają samą kosmetyczkę też zwróć uwagę na jej wagę i wygodę obsługi.

Niektóre torby na kosmetyki są ładne, ale zupełnie niepraktyczne. Kup w sklepie w sportowym taką, która szybko schnie i ma wieszaczek do powieszenia. Świetnym gadżetem na wyjazdy jest ręcznik z mikrofibry – jest lekki, szybko schnie i zajmuje mało miejsca.

samsung galaxy s7 2

Przydatna elektronika

Tak jak na co dzień, w podróży najbardziej przydatnym gadżetem jest dobry smartfon. Zastępuje aparat fotograficzny, można na nim sprawdzić mapy i masę innych przydatnych rzeczy, na przykład w aplikacjach dla podróżników takich jak TripAdvisor czy booking.com. Korzystając z nich taniej zamówisz nocleg, odwiedzisz ciekawe miejsca i dobrze zjesz. Jeszcze jedną cechą smartfona, która przydaje się na wakacjach, jest odporność na wodę i pył.

Te wszystkie wymagania świetnie spełnia Samsung Galaxy S7 ze sklepu Euro.com.pl, który ma świetny aparat i jet odporny na zmoczenie. Duży ekran ułatwia robienie fotek i sprawdzanie wszystkich informacji istotnych w podróży. Nie zapomnij zabrać ze sobą szybkiej ładowarki, która napełnia baterię ekspresowo, dzięki czemu nie tracisz czasu na zwiedzanie.

Odpowiednie ubrania i buty

Pakowanie odzieży i butów na wyjazd też wielu osobom sprawia problem. Musisz dopasować ubrania i obuwie do miejsca, w które się wybierasz, do planowanych aktywności i pogody. Jeśli jedziesz do kurortu, to nie potrzebujesz butów trekkingowych, a w górach nie będzie potrzebna elegancka sukienka.

Po pierwsze zapakuj bieliznę w odpowiedniej ilości – prawdopodobnie nie będziesz jej prać w czasie wyjazdu, czyli musisz mieć zestaw majtek i skarpetek na każdy dzień, plus komplet zapasowy. Podobnie postąp z koszulkami – lepiej mieć o kilka więcej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>