Navigation Menu+

Kosiarka elektryczna czy spalinowa? Którą warto wybrać?

Posted on 10 września 2016 by in Porady, Pozostałe | 0 comments

lawn-care-643561_1280

Chcąc cieszyć się pięknym ogrodem, który będzie dla nas powodem do domu, musimy go odpowiednio pielęgnować, w tym przede wszystkim regularnie kosić trawę. Do wyrównania niewielkiego trawnika w zupełności wystarczy nam kosa, lecz już przy większych powierzchniach warto zainwestować w kosiarkę.

Wśród najpopularniejszych rodzajów kosiarek wymienia się modele elektryczne i spalinowe. Zarówno kosiarka elektryczna, jak i spalinowa będzie polecana do pielęgnacji większych powierzchni, niemniej każde z tych urządzeń posiada swoje zalety oraz wady, przez które lepiej sprawdzi się w określonych warunkach.

Zalety i wady kosiarek elektrycznych

Kosiarki elektryczne są ciche, dość lekkie i tanie w eksploatacji, a ponadto, o czym warto wspomnieć, nie wytwarzają spalin. Kupując kosiarkę elektryczną nie musimy także pamiętać o zakupie paliwa, co jest bez wątpienia ogromnym atutem tego urządzenia. Do zalet kosiarek elektrycznych zalicza się także niższą cenę w porównaniu do modeli spalinowych.

Jakie jednak wady ma to rozwiązanie? Wśród najistotniejszych wymienia się fakt, że model elektryczny może być mniej bezpieczny w użytkowaniu, głównie z uwagi na ciągnący się za nią kabel, który można przypadkowo przeciąć. Co więcej, nie wszystkie kosiarki elektryczne nadają się do pracy na wilgotnych trawnikach.

Zalety i wady kosiarek spalinowych

Z kolei kosiarki spalinowe, przykładowo firmy Hecht, zapewniają użytkownikom zdecydowanie większą mobilność, przede wszystkim ze względu na brak konieczności podłączenia ich do źródła zasilania. Kosiarki spalinowe cechuje również znacznie większa moc, bezpieczeństwo użytkowania oraz wyższa efektywność, szczególnie podczas pracy na zróżnicowanym terenie.

Minusem tego rodzaju urządzeń jest jednak ich stosunkowo duża waga oraz wyższe koszty zakupu i eksploatacji. Kosiarki spalinowe są też dość głośne, a ponadto wytwarzają spaliny.

Jaka kosiarka do małego i dużego ogrodu?

Wybierając kosiarkę należy wziąć pod uwagę także wielkość ogrodu lub działki. W przypadku terenu o powierzchni do 500 mkw. świetnie sprawdzi się model elektryczny, lecz przy większych lepszym rozwiązaniem okaże się kosiarka spalinowa.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>