Navigation Menu+

Śmiercionośne miksery, czyli sprzęt AGD w morderczej roli

Posted on 25 sierpnia 2014 by in Ciekawostki, Pozostałe | 0 comments

zabójcze AGD

Kuchnia to niebezpieczne miejsce nie tylko dla dzieci, co raz po raz udowadniają nam filmowcy. W tym właśnie pomieszczeniu żywota dokonało wielu fikcyjnych bohaterów, czasami w sposób wywołujący ciarki na plecach, a czasem niemalże wywołujący śmiech. By wczuć się w klimat produkcji filmowych klasy „B”, zapraszamy do kuchni pełnej niespodzianek – tą niespodzianką jest śmierć!

UWAGA! Większość nagrań przedstawia brutalne, choć czasami zabawne ze względu na swoją przesadną naturę, sceny śmierci. Jeśli nie jesteś fanem takich filmów albo nie masz 18 lat, nie oglądaj ich.

Oszukać przeznaczenie (2000)

Seria filmów, która do uśmiercania bohaterów wykorzystuje wszystkie możliwe elementy otoczenia, z poduszką, materacem i pluszowym misiem włącznie. Nic więc dziwnego, że również tutaj dokonała żywota jedna z postaci. W wyjątkowo idiotycznym splocie zdarzeń, woda z pękniętego kubka psuje komputer, ten wybucha, podpala alkohol, który wybucha, nasza ofiara upada i podczas sięgania po ręcznik (pewnie żeby posprzątać), zrzuca na siebie noże. Skomplikowane? Oczywiście. Kretyńskie? Wyjątkowo.

Blob (1988)

Remake kultowego filmu z lat 50. ubiegłego wieku, tym razem za sprawą praktycznych efektów specjalnych tytułowy amebowaty stwór z kosmosu stał się naprawdę nieprzyjemny do oglądania. Pochłania on swoje ofiary w naprawdę szokujacy sposób, czego najlepszym dowodem scena w której pewien nieszczęśnik zostaje dosłownie wessany do zlewu. Ciekawe jak teraz przepchać ten zator, bo zwykły „Krecik” może nie wystarczyć.

Prom Night III: The Last Kiss (1990)

Nie widziałeś pierwszych dwóch części? Nie ma problemu, nie mają nic wspólnego z trzecią, która, oczywiście, należy do arcydzieł współczesnego kina. Horror z zazdrosnym duchem w roli głównej, który pozbawia życia nauczycieli nieprzychylnych głównemu bohaterowi. Taki los spotyka jednego z nich, gdy zostaje podstępnie zaatakowany lodami (!!!), a następnie potraktowany mikserem. Tak, lodami.

Gremliny (1984)

Jak wszyscy dobrze wiemy, nie wolno karmić Gremlinów po zmierzchu, bo będzie trzeba je zwalczać za pomocą sprzętów AGD. Tak czyni matka naszego głównego bohatera, który popisuje się niezwykła kreatywnością przy eliminacji małych kreatur. Pierwszy znika zmielony w blenderze, drugi zostaje „potraktowany” nożem kuchennym, zaś ostatni niemilec ląduje w mikrofalówce. I dobrze, co za wredne pokraki.

The Refrigerator (1991)/Attack of Killer Refrigerator (1990)

Nie jeden, ale dwa filmy o morderczych lodówkach, ponieważ jasne że lodówki to świetny złoczyńca w horrorach. O dziwo, nikt tu nie umiera z powodu zawału serca i zatkanych arterii, ale raczej wskutek pożarcia przez nawiedzony sprzęt AGD. Oba filmy koszmarnie amatorskie i na poziomie nie przystającym do powagi tematu, więc musicie nam uwierzyć na słowo – czysty horror do oglądania.

Krucjata Bourne (2004)

Jedyna „poważna” scena, ale jeśli mówimy o śmiertelnych zmaganiach w kuchni, nie mogliśmy pominąć niezwykle emocjonującego między tytułowym szpiegiem ze słabą pamięcią, a jednym z niezliczonych niemilców, którzy chcą uprzykrzyć mu życie. Emocjonująca szamotanina, której finałem jest użycie tostera jako zapalnika do bomby, co prawda w programie „Pogromcy mitów” wykazano, że raczej nie ma co liczyć na podobne efekty, ale czemu miałbyś chcieć wysadzać domy na pierwszym miejscu?

BONUS: Dla fanów wyjątkowo beznadziejnych efektów specjalnych i hektolitrów krwi wylewających się z ekranu, scena z absurdalnie brutalnego filmu „Riki-oh, The Story of Riki”. UWAGA, tylko dla widzów o mocnych nerwach i twardych żołądkach, które mogą nadwerężyć się ze śmiechu.

Autor zdjęcia: Rob Sheridan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>