Navigation Menu+

Pralka Bosch Home Professional WAY24741PL

Posted on 27 stycznia 2014 by in Pralki | 1 comment

MCSA00632462_WAY24741PL_def.eps_

Wybór pralki bardzo często związany jest z pójściem na kompromis przy poszczególnych funkcjach. Czy jest tak również w przypadku pojemnej i energooszczędnej pralki Bosch Home Professional WAY24741PL? 

 

Bosch Home Professional WAY24741PL to jeden z bardziej pojemnościowych modeli, które obecnie dostaniemy na rynku. Bęben o pojemności 9 kg pozwoli na zrobienie dużego prania oszczędzając przy tym na czasie i energii. Co więcej, taka wielkość bębna pozwala na wygodne pranie kołder oraz koców.

Dość znaczące w przypadku pralki Bosch jest klasa energetyczna urządzenia. Oznaczanie najwyższą z możliwych klas – A+++ przyczyni się do otrzymywania niższych niż kiedykolwiek. rachunków za prąd. Miejmy tutaj na uwadze fakt, że pralka chodzi przez cały rok. Jest to zatem oszczędność na okrągło. Warto tutaj również wspomnieć o dwóch przyciskach związanych z oszczędnością. Za sprawą mniejszego zużycia energii „Eco Perfect” (do nawet 40% ) oraz możliwości skrócenia czasu prania „Time Perfect” (do nawet 60%) każdy z programów może działać zarówno efektywnie, jak i oszczędnie.

Wśród programów piorących oprócz programów podstawowych takich, jak syntetyki czy bawełna należy wyróżnić program antyalergiczny, delikatny, sport/fitness, mix, wełnę oraz pranie ręczne. Z kolei przy funkcjach dodatkowych warto wspomnieć o :

  • automatyce wagowej – automatyczne dopasowanie czasu, wody oraz energii do wkładu;
  • kontroli piany – w momencie rozpoznania zbyt dużej ilości piany, zostanie uruchomione dodatkowe płukanie;
  • AquaPlus – intensywne płukanie przyczyniające się do pozbycia się całości detergentu z prania;
  • mniej zgnieceń – za sprawą łagodnych ruchów bębna po skończonym cyklu, tkaniny nie będą pogniecione, co przekłada się na mniejszą ilość często uciążliwego prasowania;
  • automatyczne programy do odplamiania – każdy z programów może być wzbogacony o dodatkowe odplamienie;
  • Start/pauza – każdy program można przerwać i dołożyć odzież;
  • Opóźnienie czasu startu prania;

Niemałą zaletą pralki jest wykorzystanie w pralce silnika EcoSilenceDrive™. Cechuje się on nie tylko energooszczędnością, ale również cichą pracą i wyjątkową trwałością. Dodatkowo, obsługa pralki jest bardzo prosta. Ustawienie poszczególnych programów ma miejsce za sprawą wygodnego pokrętła oraz czytelnego wyświetlacza tekstowego TFT.

Bezpieczeństwo

W tej kwestii zadbano o zabezpieczenie przed przedwczesnym otwarciem drzwi przez dzieci. Dodatkowo, wbudowano zabezpieczenie przed zalaniem.

Pozostałe informacje

Maksymalna prędkość wirowania 1200 obrotów na minutę. Należy jednak tutaj zaznaczyć, że za sprawą specjalnych wytłoczeń na ścianach obudowy eliminowane są wibracje, które powstają podczas jego trwania.

Klasa wirowania B.

Klasa prania A.

Wymiary

Głębokość – 59 cm,

Szerokość – 60 cm,

Wysokość – 85 cm.

Siemens IQ 800 varioExpert WM16Y741PL

źródło zdjęcia: bosch-home.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

1 Comment

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>