Navigation Menu+

Pralki o dużej pojemności

Posted on 12 kwietnia 2012 by in Pralki | 3 comments

49817ei29c5kxdy

Jest mało prawdopodobne, żeby robienie prania było czyimś ulubionym zajęciem. Czynność ta nadal należy do niezbędnych, ale na szczęście, dzięki rozwojowi techniki, zajmuje coraz mniej czasu. W wielu nowych modelach pralek mieści się dwa razy więcej wsadu niż w modelach sprzed pięciu lat, i to pomimo zachowania tych samych rozmiarów.

Pralki o pojemności 8 kg mogą wyprać o 60% więcej bielizny niż pralki o pojemności bębna rzędu 5 kg, co daje oszczędność niemal 9 prań miesięcznie. Natomiast w pralkach o pojemności 9 kg mieści się nawet 80% więcej bielizny w porównaniu do pralek o pojemności 5 kg, co daje oszczędność rzędu 10 prań miesięcznie. Ponadto większe pralki pozwolą zaoszczędzić prąd, proszek do prania i zużyją mniej wody.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.8/5 (4 votes cast)
Pralki o dużej pojemności, 4.8 out of 5 based on 4 ratings

3 Comments

  1. pralka o pojemności 9 kg?! masakra, to przecież pralka do pralni a nie do domu! 😛

  2. Zajmuję się agd na co dzień i muszę przyznać 100% rację to naprawdę fakt im większy wsad tym zawsze lepiej…W sprzedaży są już pralki 8kg i 45cm głębokości więc Wymiarem nie ma co się przejmować.

    • To bzdura . Pralka 45 cm( głębokości )z racji wymiarów bębna nie powinna prac więcej niż 4-5 kg . Nadwyżka ponad to to marketing i naciąganie klienta ( notabene spróbuj kolego włożyć do takiego bębna kołdrę o wadze 5 kg , powodzenia )
      Jedyny sens dużego bębna to połączenie większej pojemności i ładowności .
      Pranie w takim bębnie lepiej się układa , lepiej pierze i płuka , a w dodatku nie niszczy się tak jak w mniejszym , ciaśniejszym . O oszczędności było już w tekście …

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>