Navigation Menu+

Wybieramy blender ręczny

Posted on 26 czerwca 2012 by in Roboty kuchenne | 0 comments

ph-multiquick-professional-mr6550mkfphc

Wybierając blender, mamy do dyspozycji szeroki wybór modeli w cenach kształtujących się od poniżej stu do kilkuset złotych. Jak wynika z wielu testów, nie zawsze droższe znaczy lepsze. Nie ma jednak sensu kupować sprzęt wykonany głównie z plastiku, o niskiej mocy i ograniczonej funkcjonalności.

Zwróćmy uwagę na jakość – końcówka powinna być metalowa, z dobrze umocowanym ostrzem. Optymalna moc blendera powinna wynosić 600 – 700 W; jeśli zależy nam na funkcji kruszenia lodu, odpowiednia będzie moc nawet 800 W.  Wielość funkcji sprawi, że ręczny blender z powodzeniem zastąpi nawet robota kuchennego: rozdrobni nawet dużą ilość produktów, pokruszy lód, trzepaczka ubije śmietanę i majonez, pokroi w plastry, zmieli, a końcówka w postaci haka posłuży do wyrabiania ciasta. Niektóre blendery  posiadają ostrza o podwójnym działaniu, tnące w pionie i w poziomie. Osłonka przeciwrozpryskowa na ostrza pozwoli zachować czystość i higienę pracy, a ergonomiczny kształt – jej wygodę. Oceńmy również, czy silnik nie pracuje zbyt głośno, a pojemniki posiadają podkładki przeciwpoślizgowe.

Przedstawiamy pięć dostępnych na polskim rynku blenderów wysokiej jakości, spełniających powyższe kryteria:

Blender Braun Multiquick 5

Seria wyjątkowo funkcjonalnych blenderów – dostępnych w wielu wersjach – od podstawowej do bardzo rozbudowanej pod względem funkcji.

Philips Pure Essentials

Łatwy w użytkowaniu, ergonomiczny blender z ostrzami o podwójnym działaniu.

Philips Pure Essentials

Camry CR 114

Cichy wielozadaniowy blender z płynną regulacją prędkości i uchwytem do montażu na ścianie

Blender z funkcją kruszenia lodu  CR 114

Hand Blender 491 Symbio

Solidny i trwały blender ręczny o dużej mocy.

Bosch Mixxo Quattro

750 W, wyjątkowy design i wyświetlacz LED pokazujący moc podczas pracy.

Bosch blender

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>