Navigation Menu+

Jak wybrać najlepszą wyciskarkę do soków?

Posted on 18 czerwca 2016 by in Roboty kuchenne | 0 comments

ph-multiquick-professional-mr6550mkfphc

Zdrowy styl życia i trend dbania o siebie sprawił, że niemal każdy z nas zaczął przykładać większą wagę do spożywanych posiłków i napojów. W sklepach można znaleźć pełną gamę różnego rodzaju wyciskarek do soków. Urządzenia przypominające sokowirówki cieszą się ogromną popularnością zarówno pośród młodych, jak i starszych osób. Każde z urządzeń ma jednak różne możliwości, dlatego przed zakupem wybranego modelu warto uwzględnić kilka czynników.

Proces uzyskiwania soku

Dostępne na rynku urządzenia nazywane jedną, wspólną nazwą – wyciskarkami do soków diametralnie się od siebie różnią. Proces wyciskania i uzyskiwania soku jest bardzo odmienny, w innym czasie uzyskujemy określoną ilość soku. Niektóre urządzenia nie poradzą się z twardymi warzywami taki jak burak czy marchewka, jeszcze inne mają problem z wyciśnięciem soku z warzyw liściastych takich jak jarmuż czy kapusta. Dlatego kluczowe wydaje się być pytanie – z jakich owoców i warzyw chcesz uzyskać sok. Dobrej jakości wyciskarka poradzi sobie bez trudu z każdym rodzajem owoców i warzyw. Ich tańsze odpowiedniki nie zawsze. Inwestycja w urządzenie od znanego producenta pozwoli Ci także wyciskać sok z problematycznych owoców leśnych, malin i poziomek i jeżyn, a także włóknistych tak jak ziaren zbóż oraz z ziół.

Konsystencja soku

Każdy z nas preferuje inny sok. Wielu z nas ceni gęsty sok z kawałkami miąższu. Jeśli tak jest w Twoim przypadku – wyciskarka do soku będzie dla Ciebie idealnym urządzeniem. Jeśli jednak preferujesz Klarowy i rzadki sok, bez żadnych kawałków owoców – o wiele praktycznie będzie kupić sokowirówkę. Sok przygotowany w sokowirówce warto wypić od razu. Jeśli lubisz zabierać soki np., do pracy czy na uczelnię – koniecznie zainwestuj w wyciskarkę.

Zdrowie jest w cenie

Jeśli cenisz wysoką jakość zainwestuj w wyciskarkę do owoców z wyższej półki. Wyciskarka do soków w euro.com.pl to gwarancja jakości urządzenia dostępnego w bardzo atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą sprzętów AGD.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>