Navigation Menu+

Salon fryzjerski w domu

Posted on 11 stycznia 2013 by in Uroda | 2 comments

maszynka1

Maszynka do strzyżeniaWizyty u fryzjera to domena pań – zdecydowanie mniejszy odsetek mężczyzn traktuje ścinanie włosów jako coś wyjątkowego, a najczęściej wystarczy im zwyczajne ich skrócenie. Nierzadko zdarza się również, że ścięcie włosów jest regularnie odkładane, w związku z czym pewnego dnia budzimy się nie poznając samych siebie.

Jest jednak na to rada. Z pomocą maszynki do strzyżenia zapewnimy sobie komfort niezależności – abstrahując od faktu, że nieraz ciężko się zebrać z kanapy by pojechać do fryzjera, czasem decydują o tym względy niezależne od nas. Przytłaczające obowiązki zawodowe nieraz sprawiają, że czas na odświeżenie fryzury mamy na przykład tylko w czwartek o 23. Nie jest to raczej pora, do której funkcjonuje większość lokali usługowych.

Kiedy natomiast na stanie mamy maszynkę możemy zrobić to w każdym momencie, który nam pasuje. Przy odrobinie wprawy nie będzie nam do tego potrzebna druga osoba – chociaż na początku powinniśmy się poddawać strzyżeniu przy pomocy innych.
Philips QC535080
Jeśli wydaje nam się, że maszynką możemy stworzyć na głowie jedynie nudną fryzurę z włosami jednakowej długości, jesteśmy w błędzie – otóż trymery nakładane na ostrza (te powinny być wykonane z materiałów dobrej jakości – najlepiej stali nierdzewnej) pozwalają na wykonanie bardziej finezyjnych fryzur, ale za taką możliwość trzeba zapłacić odpowiednio więcej. Ważne jest też, by na urządzeniu długość ścinanych włosów była odpowiednio oznaczona. Jeśli nie zwrócimy na to uwagi, jedyną możliwością ‚naprawy’ naszego błędu będzie całkowite ścięcie włosów.

Przed zakupem powinniśmy też sobie odpowiedzieć na pytanie, gdzie najczęściej będziemy korzystać z urządzenia. Jeśli w warunkach domowych, spokojnie możemy się zdecydować na maszynkę zasilaną sieciowo, jeśli jednak zajdzie konieczność użycia jej kiedy w pobliżu nie ma dostępu do gniazdka, to lepiej sprawdzi się model zasilany z poziomu akumulatora bądź baterii.

Dla zaawansowanych amatorów strzyżenia niezłym rozwiązaniem może być system ruchów głowicy – w 3D skręca się ona dodatkowo na boki, co pozwala na bardziej ambitne cieniowanie i daje więcej możliwości w temacie fantazyjnego fryzur. Istnieją też modele, które pozwolą nam pozbyć się niechcianego owłosienia w uszach i nosach – rzecz szczególnie przydatna dla panów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Salon fryzjerski w domu, 5.0 out of 5 based on 1 rating

2 Comments

  1. Ja od wielu lat sama ścinam mojego męża. Mamy świetną maszynkę, która zawsze się sprawdza 😉 Zawsze to kilka złoty więcej w kieszeni 😉

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>